Płyta fundamentowa - ZALETY

Płyta fundamentowa sprawdza się we wszystkich warunkach gruntowych a przede wszystkim w miejscach o trudnych i niestabilnych gruntach takich jak torfy czy wysokie poziomy wód gruntowych. Poprzez równomierne rozłożenie nacisku na grunt płyta fundamentowa nie powoduje niekontrolowanych osiadań oraz ewentualnych pęknięć ścian.

Stabilne posadowienie

Odpowiednio zaprojektowana a później profesjonalnie wykonana płyta fundamentowa zapewnia odpowiednią ochronę termiczną oraz przeciwilgociową. W celu uzyskania takich właściwości, płyty fundamentowe izolowane są przy użyciu XPS, a sama płyta wylewana jest mieszanką betonową z dodatkiem W8 ( dodatek wodoszczelny). 
Zabiegi te powodują że płyta fundamentowa posiada zredukowane mostki termiczne, oraz idealną ochronę termo i hydro. 

Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa

Niewątpliwie jedną z największych zalet z punktu widzenia Inwestora jest gwarancja na wykonaną usługę budowlaną. W przypadku realizacji tradycyjnych fundamentów żaden wykonawca nie da gwarancji na okres więcej niż 5 lat. 
Realizując płyty fundamentowe wiemy że technologia ta gwarantuje spokojne posadowienie na znacznie więcej lat niż obejmuje to gwarancja.

Gwarancja 10 lat

Istnieją dwa rozwiązania.

 

Pierwsze rozwiązanie to zatopienie w płycie systemu grzewczego. Takie rozwiązanie powoduje brak dalszych prac przy posadzkach. Posiada jednak pewien mankament. Wygrzewamy wówczas całą płytę fundamentową, co powoduje bardzo ograniczone możliwości sterowania temperaturą i może wpłynąć na dyskomfort podczas zmiennej pogody w okresie jesienno – zimowym.

 

Drugie rozwiązanie ( płyta fundamentowa typu SANDWICH)

Płyta tego typu powstaje dwuetapowo . W pierwszym etapie wykonywana jest izolowana płyta fundamentowa, gdzie dla optymalizacji kosztów stosuje się płytę o standardzie niżej od wymaganej. W drugim etapie już po wykonaniu stanu surowego zamkniętego wykonuje się na płycie fundamentowej kolejną warstwę izolacji na której umieszczany jest system  grzewczy zalewany posadzką. 

Warstwą, która odpowiedzialna jest za akumulację i przekazywanie ciepła do pomieszczeń jest posadzka  grubości ok 6 cm w której znajduje się system grzewczy.

Takie rozwiązanie powoduje większą elastyczność podczas wykonywania wszelkich prac podczas budowy domu, a po budowie możliwość sterowania ciepłem w domu w zależności od zmiennej pogody, bez konieczności wygrzewania ogromnych mas betonu.

Płyta fundamentowa typu SANDWICH

Większość obecnie projektowanych budynków posiada system ogrzewania podłogowego. Ideą tego ogrzewania jest przekazywanie ciepła do posadzki a następnie do otoczenia. Podczas realizacji budynku na płycie fundamentowej rodzi się pytanie, gdzie umieścić ogrzewanie?

Płyta fundamentowa to jeden z najistotniejszych elementów przy budowie  domu pasywnego, czy energooszczędnego.

Tomasz

Właściciel domu pasywnego w Dąbrówce

Dzięki zastosowaniu płyty fundamentowej, uniknęliśmy problemów z wysokim poziomem wody gruntowej.Cena płyty fundamentowej wyszła identycznie jak fundamentów.

Krzysztof

Właściciel domu energooszczędnego w Tarnowie Podgórnym

Początkowo myśleliśmy, że cena płyty fundamentowej okaże się dla nas nieosiągalna, lecz po dokładnej analizie okazało się że płyta fundamentowa to lepsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż tradycyjne fundamenty.

Tomasz

Właściciel domu szkieletowego w Chodzieży

Płyta fundamentowa

Media Społecznościowe

Copyright © 2019 Under Up Sp. z o.o.

Płyta fundamentowa - Idea

Realizacja płyt fundamentowych zrodziła się z pasji związanej z budownictwem pasywnym, w którym bardzo ważne są redukcje strat ciepła.

Płytami fundamentowymi zajmujemy się od 2013 roku dostarczając Inwestorom energooszczędne rozwiązania w najwyższej jakości.

Jarać blanty na budowie to marzenie :)

Nasza misja