Betonowanie
Instalacje pod płytą
Szalowanie płyty
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
ETAP 1
Zdjęcie humusu
Wymiana gruntu z zagęszczeniem i wyrównaniem podbudowy.
ETAP 2
ETAP 3
ETAP 4
ETAP 5
5 etapów realizacji płyty fundamentowej
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

Płyta fundamentowa light Under Up

Posadowienie budynku na płycie fundamentowej rozwiązuje najczęstsze problemy z jakimi borykają się Inwestorzy na etapie budowy oraz w trakcie użytkowania budynku

 

płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

Basen  ogrodowy

Ze względu na ciężar basenu zalecane jest wykonanie pod stałą lokalizację basenu płytę fundamentową, która zapewni stabilne i równe posadowienie miejsca przyszłej rekraacji.

Dom modułowy

Zaletą domów modułowych jest ich pełna prefabrykacja na hali. Gotowe moduły domu wymagają jednak idealnego i równego podłoża    do ich posadowienia. Lekka płyta fundamentowa idealnie sprawdzi się pod tego typu budownictwo.

Dom letniskowy

Płyta pod dom letniskowy w znaczny sposób usprawnia prace związane z realizacją. Równa powierzchnia czy wyprowadzona instalacja pod płytą obniżają koszty związane z pracami wykończeniowymi.

Garaż prefabrykowany

Płyta pod garaż prefabrykowany zapewnia jednocześnie szybką realizację mocnej i wytrzymałej posadzki najazdowej dla parkującego samochodu, jak i stanowi gotowy równy fundament dla mocowania konstrukcji garażu

Płyta fundamentowa
 light
Zastosowanie

Nikt nie lubi czekać lub być przeciągany w czasie. W każdej dziedzinie życia czas przekłada się na koszty, podobnie jest to w pracach budowlanych.

Istnieje wiele sposobów posadowienia budynków lekkich, ale każdy z nich będzie wiązał się z dużą ilością robót. By tego uniknąć jesteśmy w stanie w z wykonać dla Ciebie prostą płytę w terminie 2-5 dni.

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, technologii i sprawnej realizacji wynikającej ze stosowania wypracowanych gotowych rozwiązań otrzymujesz fundament z gotową i równą posadzką.

płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

Czas realizacji

Płyta fundamentowa Under Up_ light – oparcie dla konstrukcji ścian

Podczas montażu elementów budynku stawianego na płycie bardzo istotna jest wypoziomowana płyta. Ekipa stawiająca domek, garaż dzięki temu w profesjonalny sposób bez zbędnych podkładek czy klinów może postawić konstrukcję zapewniając jej idealne przyleganie do płyty.

Płyta fundamentowa – posadzka

Decydując się na płytę fundamentową Under Up_light otrzymujesz równą powierzchnię na całości płyty. Dzięki temu nie masz problemu z dodatkowymi wylewkami, poziomowaniem, czy innymi pracami i materiałami, które zwiększają budżet i wydłużają czas realizacji.

Płyta fundamentowa Under Up stanowi idealnie podłoże pod bezpośrednie kładzenie płytek, paneli czy klejenia drewna. Należy zawsze pamiętać o wymaganej dla danego typu podłogi poziomie wilgotności podłoża jakim jest płyta.

płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

Równa powierzchnia

Teren na którym ma zostać zrealizowany obiekt zazwyczaj pokrywa grunt, który należy wymienić w celu zapewnienia stabilnego posadowienia budynku.

Wymieniając grunt rodzimy na pospółkę (mieszanka piasku zapewniająca odpowiednie zagęszczenie) uzyskuje się grunt o parametrach gwarantujących stabilność, brak problemu podciągania wilgoci czy wysadzania gruntów podczas mrozów. Zastosowanie takiej wymiany pozwala na posadowienie płyty bezpośrednio na gruncie.

Ale co z wymaganą głębokością posadowienia fundamentów ( w Wielkopolsce -0,80 m.p.t. )?
Odpowiedź jest dosyć prosta i zawiera się już powyżej. Grunty typu piaski, żwiry i pospółki są gruntami niewysadzinowymi. Znaczy to tyle, że nawet jeśli podczas mrozów wilgoć czy woda zawarta w tym gruncie zamarznie, nie spowoduje że grunt ten zacznie się rozprężać a przez to napierać na płytę i powodować jej ewentualne przemieszczenie czy pękanie.

Stad też wymiana gruntów pod planowaną płytą jest bardzo istotna z punktu widzenia zachowania jej wszystkich zalet.

 

Poprzez odpowiednią podbudowę zapewniamy, że płyta nie znajduje się trwale w warunkach wodnych, od wilgoci zabezpieczamy się stosując hydroizolację w postaci folii budowlanej pod płyta, oraz wykorzystujemy mieszankę betonową z dodatkami zapewniającymi wodoszczelność płyty.

Woda czy wilgoć to największa zmora każdej inwestycji. Jeśli zapewni się już na początku odpowiednie warunki gwarantujące ochronę przed wodą i wilgocią można zapomnieć o problemach w przyszłości.

Wiemy jak to jest ważne i dlatego dla każdej realizacji stosujemy sprawdzony zestaw zabezpieczający przed wodą i wilgocią, zapewniając Twojej realizacji trwałe podstawy.

płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

Zabezpieczenie przed wodą i wilgocią

Obie te cechy zapewniamy poprzez stosowanie fibrobetonów czyli betonów z dodatkiem stali w postaci zbrojenia rozproszonego. Ilość zbrojenia rozproszonego i klasę betonu określa nasz konstruktor każdorazowo dla danej realizacji.

Trwałość płyty wielokrotnie przekracza żywotność konstrukcji która na nim będzie stała, w związku z czym można śmiało powiedzieć że jest to najtrwalsze możliwe rozwiązanie posadowienia każdego budynku.

płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

Trwałość i wytrzymałość

Najczęściej zadawane pytania odnośnie płyty fundamentowej light.

Płyta fundamentowa - realizacja

Planujesz realizację domu letniskowego, garażu, domu modułowego skontaktuj się z nami. Wiemy jak wykonać dla Ciebie  odpowiednią płytę fundamentową.

Kontakt z nami

697 093 012

 

Masz pytania związane z ofertą? Napisz do nas.

biuro@plytyfundamentowe.poznan.pl

Jaki jest koszt realizacji płyty?

 

Koszt realizacji płyty ustalany jest każdorazowo indywidualnie w oparciu o możliwości realizacji płyty.
Na koszt realizacji wpływ mają zawsze odległość realizacji od węzła betoniarni, dostęp do samej płyty – w zależności od dostępności dobierana jest wielkość pompy do betonu oraz prace dodatkowe jak instalacje pod płytą.
Koszt realizacji ( materiał + robocizna) płyty bez instalacji  o grubości 20 cm zaczyna się od 200 PLN netto/m2.
 

Co z instalacjami pod płytą typu woda i kanalizacja?

 

Dla każdej realizacji ustalamy z Inwestorem lokalizację i przebieg planowanych instalacji pod płytą. Na podstawie zatwierdzonego planu wykonywane są instalacje na etapie realizacji. Wszystkie instalacje kończą się na wysokości płyty i wychodzą poza nią w odległości do 1 m, umożliwiając późniejsze podpięcie do zewnętrznych elementów.

 

Czy potrzebuję projektu płyty?

 

Dla płyt o powierzchni do 35 m2 nie są wymagane projekty. Niezależnie od tego dysponujemy biurem konstrukcyjnym, który każdorazowo dla danej realizacji płyty wykonuje niezbędne obliczenia.

 

Jak powinniśmy przygotować teren?

 

Tren pod realizację płyty fundamentowej dla bezpieczeństwa powinien zostać ogrodzony. Miejsce, w którym znajdować będzie się budynek powinno mieć zdjętą warstwę nienośną gruntu a jej miejsce uzupełnione podbudową.

W przypadku gdy Inwestor nie dysponuje czasem i woli powierzyć całość prac nam wyceniamy ten zakres dodatkowo. Ze względu na rożne grunty na różnych realizacjach, każdorazowo podchodzimy do danej realizacji indywidualnie.

 

Czy do realizacji będzie potrzebna woda i prąd?

 

Podczas realizacji będzie potrzebna woda ( głównie do mycia narzędzi po betonowaniu), prąd ( może być przedłużacz od sąsiada – nie korzystamy z dużych mocy), WC.

 

Jak pielęgnować płytę?

 

Na to pytanie odpowiadamy każdorazowo indywidualnie, ze względu na różne pory roku w jakich realizujemy płyty i aktualnej pogody po zalewaniu.

 

Czy płytę można zaizolować termicznie? Planuję używać domek po sezonie.

 

Płyta fundamentowa może być jak najbardziej izolowana. Zalecaną formą izolacji płyty jest izolacja na płycie. Należy jednak wziąć pod uwagę grubość  dodatkowych warstw na płycie przy stawianiu konstrukcji by uzyskać planowaną wysokość w pomieszczeniach.

 


 

płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe
płyta fundamentowa Poznań, płyty fundamentowe

IMG_20200331_132501

 

IMG_20200331_132453

 

IMG_20200328_083327

 

IMG_20200328_083133

 

Media Społecznościowe

Płyta fundamentowa Under Up - media społecznościowe
Płyta fundamentowa w Poznaniu

Copyright © 2020 Under Up 

Tworzymy zespół specjalistów składający się z wykwalifikowanego biura konstrukcyjnego, ekipy wykonawczej oraz zaplecza maszynowo technicznego.

Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu budownictwa pasywnego, konstrukcji żelbetowych i drewnianych możemy realizować każde zadanie.


Specjalizujemy się w realizacjach płyt fundamentowych od 2013 roku działając głównie na terenie powiatu poznańskiego.

Under Up Sp. z o.o.

ul. Pasterska 35

62-064 Plewiska

697 093 012

biuro@plytyfundamentowe.poznan.pl

NIP 7773328120 

Under UP

Kontakt _ płyty fundamentowe