Płyta fundamentowa GARAŻ, ALTANA, DOM LETNISKOWY DO 35 m2 ISO Light
Specyfikacja płyty fundamentowej
Właściwości płyty fundamentowej
Koszt realizacji płyty fundamentowej dla obiektów takich jak garaże czy altany jest najniższym kosztem gwarantującym uzyskanie podczas prac przy płycie zarówno fundamentu jak i równej posadzki. Takie rozwiązanie obniża znacznie finalne koszty jak i mocno skraca czas realizacji.
Tradycyjne ławy wymagają wielu złożonych prac co wpływa na wydłużenie czasu realizacji inwestycji. Czas to pieniądz, stąd odpowiednio zaplanowane prace przy płycie stanowią oszczędność. Płyta fundamentowa stanowi jednocześnie gotową posadzkę parteru.
Sposób wykonania płyty fundamentowej powoduje że nie jest ona nigdy w bezpośrednim kontakcie z wodami gruntowymi. Dodatkowo stosowana hydroizolacja pod płytą oraz beton w klasie wodoszczelności W8 powodują dodatkową barierę przed wodą.
Płyta w sposób równomierny przenosi obciążenia budynku na grunt nie powodując niekontrolowanego osiadania wpływającego na spękania.
Brak dostępu wody do płyty czy jej stabilność wpływa na niezwykłą trwałość tego rozwiązania. Gwarancja udzielana na płytę wynosi 10 lat, choć można ją wydłużyć do 30 lat.
Możliwość wejścia z pracami murarskimi już po kilku dniach od wylania. Równa powierzchnia płyty gwarantująca poprawność dalszych prac.
Etapy realizacji płyty fundamentowej
- Wyceń swoją płytę przez nasz formularz, uzyskasz wycenę natychmiastowo.
- Po zapoznaniu się z ofertą skontaktuj się z nami w celu umówienia dogodnego terminu spotkania.
- Na spotkaniu możemy omówić wszystkie detale, uszczegółowić wycenę w oparciu o Twoje wytyczne, podpisać umowę.
- Ustalamy termin wejścia na budowę.
- Wykonanie projektu płyty fundamentowej ( nawet jeśli posiadasz swój projekt my wykonujemy własny dostosowany do naszych rozwiązań technologicznych).
- Dostawa materiałów na budowę.
- Zdjęcie warstwy humusu oraz gruntów nienośnych znajdujących się pod płytą.
- Nawiezienie wraz z zagęszczeniem warstwy podbudowy.
- Wykonanie izolacji krawędziowej płyty (szalunek tracony_XPS_300 gr 10 cm).
- Wykonanie instalacji pod płytą.
- Wylanie 10 cm betonu B10.
- Zbrojenie płyty fundamentowej zgodnie z przygotowanym projektem.
- Betonowanie płyty fundamentowe.
- Przykrycie płyty folią budowlaną w celu spowolnienia ucieczki wody z płyty (w zależności od
pory roku).
Nie wiesz czy warto z nami współpracować? Zapoznaj się z opiniami!
Piotr wraz z Ekipę wykonywał u mnie płytę grzewczą wraz z instalacją rozdzielaczową CWU. Coż mogę powiedzieć – ze swojej strony – mega polecam! Żaden mail nie pozostał bez odpowiedzi, informacje mailowe nt. postępu prac, ogromna elastyczność, zgrana ekipa, proaktywność...
Na Piotra trafiłem z polecenia mojego Kierownika Budowy. Chwilę później spotkaliśmy się z Piotrem i rozmawialiśmy przez kilka godzin o konstrukcjach szkieletowych, drewnie, ociepleniu, wkrętach, rozwiązaniach innowacyjnych itp., najmniej jednak o płycie 🙂 Tu jednak byłem...
Właśnie Pan Piotr wykonuje dla mnie płyte fundamentową w Lusówku ,szczerze bardzo polecam ja jestem mega zadowolony bardzo dobry fachowiec z ogromną wiedzą dobrze i szczerze do radzi klientowi .Polecam innym inwestorom z czystym sumieniem Pana...
Polecam z czystym sumieniem! Pan Piotr wykonał wzorowo płytę fundamentową, jest idealnie prosta co bardzo ułatwiło dalsze etapy prac nad budowa domu. Nie żałuję nawet jednej złotówki wydanej na nią. Pan Piotr ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli i dzięki niemu powstał mój dom...
Polecam współpracę z Under Up.P. Piotr to kopalnia wiedzy i gwarancja wzorowej...
Bardzo profesjonalne podejście do sprawy, ciągła komunikacja z inwestorem na każdym etapie od projektu aż po wykończenie. Płyty fundamentowe wykonane szybko, sprawnie, równo. Na budowie cały czas panował porządek, wszystko poukładane, śmieci posegregowane. Bardzo duża wiedza wykonawców....
Jesteśmy bardzo zadowoleni z prac pana Piotra i jego ekipy. Brali udział w budowie naszego domu. Pan Piotr jest bardzo kompetentną, kontaktową osobą z bardzo dużym doświadczeniem i wiedzą. Jeżeli chodzi o końcowy efekt, to wszystko jest zrobione jak należy –...
Polecam Under Up jako Firmę: profesjonalną, solidną, godną zaufania. Zlecenie projektu płyty fundamentowej i sama jej budowa przeprowadzona została przez Pana Piotra wzorcowo i bezproblemowo a Jego wielka wiedza i przychylność pozwoliły mi jako inwestorce, przejść proces budowy...
Jako inwestor chciałbym zawsze spotykać wykonawców, którzy są tak zaangażowani, pomocni w każdej sytuacji oraz posiadający tak ogromna wiedze i doświadczenie jak Pan Piotr. To chodząca encyklopedia z gotowym pakietem rozwiązań dla każdego problemu i wątpliwości.Życzę każdemu...
Najczęstsze pytania dotyczące płyt fundamentowych
Przeważająca większość Inwestorów dla których realizujemy płyty fundamentowe nie posiada projektu płyty lecz projekt tradycyjnych ław. Nawet jeśli posiadasz projekt płyty wykonujemy we własnym zakresie optymalizację płyty lub projekt zamiany tradycyjnych fundamentów na płytę fundamentową. Wszystkie nasze projekty wykonywane są przez osobę posiadającą aktualne uprawnienia do projektowania.
Podczas prac przy płycie zasadniczo nie ma konieczności używania wody. Woda staje się niezbędna do procesu pielęgnacji betonu. Prąd jest niezbędny ze względu na używane podczas prac elektronarzędzia (230 V)
Tak. Nie widzimy w tym problemu. Podczas spotkania ustalamy takie szczegóły jak zakres dostaw.
I tak i nie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Płyta ze względu na możliwość znacznie lepszej izolacji niż tradycyjny fundament wyjdzie droższa. Płyta w wersji Standard wychodzi w podobnych kosztach co tradycyjne fundamenty. W porównaniu kosztów mają znaczenie koszty i jakość pracy ekip a te są adekwatne do jakości.
Standardowo zajmujemy się całością realizacji płyty od zamówienia materiałów po organizację sprzętów. Po stronie Inwestora jest zazwyczaj organizacja podbudowy, której ilości określamy po zapoznaniu się z badaniami gruntu, które są niezbędne do poprawnego przeprowadzenia prac przy płycie.
W zależności od pory roku czas oczekiwania na realizację wynosi około 1-3 miesięcy.
Często uzyskanie pozwolenia na budowę przeciąga się z powodu uzupełnienia dokumentacji, czasami jest to błahostka, a czasami większa i bardziej czasochłonna sprawa. W takich sytuacjach ustalamy w umowie zapis o rozpoczęciu prac po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia. Najczęściej Inwestor informuje nas o postępie prac co umożliwia nam odpowiednie zaplanowanie realizacji.
Grubość izolacji (w zależności od jej przenikalności ciepła) regulują WT 2021. Najpowszechniej wybieraną grubością pod płytą jest 10 cm XPS. Taka grubość nie spełnia jednak wymagań izolacyjności podłogi. Aby zwiększyć izolację podłogi należy wykonać na późniejszych etapach prac dodatkową izolację na płycie a pod posadzką w której najczęściej znajdzie się system rozprowadzania ciepła.
W naszych realizacjach stosujemy hybrydę czyli połączenie tradycyjnego zbrojenia, które zredukowane zostało do żeber nośnych umieszczanych w miejscach występowania ścian nośnych oraz siatek w miejscach występowania słupów nośnych. Pozostała część płyty ze względu na mniejsze siły zostaje zazbrojona włóknami stalowymi w całym jej przekroju. Jest to sprawdzone i przetestowane rozwiązanie, które stosujemy od lat.
Ponieważ każda realizacja posiada swoje specyficzne warunki gruntowe każdorazowo etap wymiany gruntów wyceniamy osobno. W zależności od możliwości organizacja i zakup podbudowy jest po stronie Inwestora lub my bierzemy na siebie po przedstawianiu i zaakceptowaniu oferty.